Dla nauczycieli arrow Podręczniki szkolne
Podręczniki szkolne
Opinie o podręcznikach 2012
Autor: Jolanta Oskwarek   
06 Maj 2012, 22:35
 • Jakiego przedmiotu uczysz? Jakiego innego przedmiotu uczysz? Z których podręczników Ty uczysz? Jaka jest Twoja opinia na temat podręczników z tego wydawnictwa?
  Biologia
  puls zycia Nowa Era jestem zadowolona, ciekawe ilustracje, schematy, aczkolwiek treści dopowiadam
  Biologia
  ;/ /./
  Fizyka Zajęcia techniczne, Informatyka Nowa Era Jestem zadowolona
  Historia Wd Żw R gdńskie towarzystwo Oświatowe 4
  Historia
  Moja historia -Nowa era, Historia i społeczeństwo 4-6-Operon Oba wydawnictwa są dobre,Era ma lepszą obudowę
  Informatyka technika Ja uczę z podrecznika "komputerowe opowieści" Podręczik dobrze oparacowany, przejrzysty, mogło by być wiecej ćwiczeń, zadań, kompatybily z systemem pracowni, zadania można wgrać na serewer i korzystać z sieci bez korzystania z płyt CD na lekcji.
  Informatyka technika, plastyka Nowa Era, Migra Do tej pory byłam zadowolona z podręczników szczególnie do informatyki
  Inne Wychowanie do życia w rodzinie M. Król - "Wędrując ku dorosłości". Są świetne
  Inne język rosyjski Ja uczę z podręczników wydawnictwa WSiP, seria WREMENA do gimnazjum i STUPIENI w szkole podstawowej Z podręczników do gimnazjum nie jestem zadowolona, dla uczniów są one po prostu nudne, ciężko się pracuje na tym materiale.
  A podręczniki do podstawówki są OK.
  Język angielski angielski voices super sie uczy polecam
  Język angielski
  Look
  Wydawnictwo Pearson Longman
  dostosowane dla wieku dzieci. Postacie na zdjęciach odpowiadaja wymaganiom uczniów (znani piłkarze, aktorzy). Gramatyka przedstawiona w prosty i zrozumiały sposób. Ponadto zakładka do samodzielnego utrwalania słówek.
  Język angielski
  Dla klas I-III używam New Plus Sparks kolejno: 1, 2 i 3. Są super:)
  Dla klas IV-VI Sky High 1, 2 i 3. Jestem również zadowolona i nie zamierzam zmieniać.

  Pozdrawiam,

  Katarzyna Bąk
  Są bardzo fajne i lubię z nich korzystać:) Zawierają dużo ćwiczeń.
  Język niemiecki Język angielski alles klar WSiP Część pierwsza i druga podoba mi się, są tam ciekawe teksty, dobre zadania do rozumienia tekstu słuchanego, różnorodne ćwiczenia leksykalne i gramatyczne. Brakuje trochę lepiej opracowanych zadań do rozwijania umiejętności mówienia , dyskutowania i argumentowania, ale to spokojnie przygotowuje sama a reszta jest w porządku. Ale trzecia część, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym nie interesuje uczniów, nie lubią zbyt długich tekstów do czytania, brak dobrych tekstów do słuchania, brak jakichkolwiek ćwiczeń utrwalających materiał przed maturą. W klasie trzeciej trzeba dodatkowo pracować z repetytorium i przygotowywać materiały dodatkowe do lekcji, żeby zaciekawiły uczniów i pomogły przeprowadzić ciekawą lekcję.
  Język niemiecki
  seria Aha neu! wydawnictwo wsip jestem z nich zadowolona, trochę za dużo ćwiczeń, ale staram się wybierać najważniejsze, tak żeby urozmaicać lekcje, dzieci narzekają, ze niektóre ćwiczenia są za trudne, wiec te robimy na zajęciach. książki są urozmaicone, bogate w ilustracje i ciekawe zadania
  Język niemiecki muzyka Langenscheidt, WSiP, Nowa Era Bardzo dobre, w szczególności Nowa Era
  Język niemiecki
  PUNKT - WSiP
  EINS, ZWEI, DREI - PWN
  PUNKT jest OK, gdy uczymy w wymiarze 3 godzin tygodniowo. Przy 1 godzinie tygodniowo jest zbyt obszerny. Pierwsza część przeznaczona dla 4 klasy przy 1 godz. w tygodniu jest realizowana w okrojonym stanie aż do kwietnia w kl. 5.
  EINS, ZWEI, DREI jest zbyt infantylne.Są tematy, do których jest wiele ćwiczeń i takie gdzie brakuje ćwiczeń.Naklejki do ćwiczeń nie dają się odkleić i się drą.Brakuje też ćwiczeń kształcących sprawność pisania.
  Język niemiecki ----- Ja uczę obecnie z serii "Netz 1,2,3" ale od wrzesnia podręcznik do kl. IV nie otrzymał numeru dopuszczenia do użytku szkolnego. Uczę z wydawnictwa szkolnego PWN Akurat tak się składało, że to wydawnictwo miało -jak dlA MNIE- najlepszą propzycję podręczników i dużo gratsów dla n-li
  Język niemiecki
  Magnet LektorKlett (teraz) i Genial Langenscheidt (w zeszłym roku) Podręczniki wydawnictwa LektorKlett są przyjazne dla ucznia i nauczyciela, ciekawe i mają dobrą oprawę dydaktyczną. Moim zdaniem są jednak zbyt proste i zawierają sporo powtarzających się schematów - po aurze nowości z września w marcu nie został już nawet ślad.
  Natomiast podręczniki wydawnictwa Langenscheidt są zdecydowanie trudniejsze i bardziej wymagające dla ucznia, ciekawie skonstruowane, nauczyciel ma więcej treści do wyboru dla uczniów wybitnych. Uczniom słabszym można okroić materiał. Ich wadą jest wygórowana cena.
  Język polski
  nowa era uważam,żE są bardzo praktyczne, oprócz wiadomości zawierają opisy, obrazy pomocne w nauczaniu a także płytkę do powtarzania dla uczniów
  Język polski
  GWO Między nami Podręczniki dla szkoły podstwowej mają ciekawe teksty literackie, polecam zeszyt cwiczen z zadaniami gramatycznymi - calosc oceniam pozytywnie.
  Język polski
  Nowa Era

  Słowa na start
  Podręczniki bez zastrzeżeń. Poradnik dość dobry, testy dla ucznia po każdym działe, łatwo się kseruje.
  Język polski
  Między nami Podręczniki do klasy IV i V są dość ciekawe, w VI teksty są dużo trudniejsze.
  Nie podobają mi się ćwiczenia. Lepsze są te, które wydawał Rożak.
  Przysłano mi nowy podręcznik dla nauczyciela do klasy IV i bardzo mi sie podoba.
  Wydawnictwo dba o nauczyciela:
  - warsztaty,
  - program Lepsza Szkoła
  Język polski - "Między nami" Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe Jestem bardzo zadowolona z obudowy metodycznej, strony innternetowej i dodatkowych programów dla moich uczniów. Treści w podręczniki są nieco przestarzałe i nieciekawe dla dzieci.
  Język polski
  Między nami GWO Jestem zadowolona i uczniowie też. Ciekawa oprawa, teksty,zeszyty ćwiczeń, zeszyty do ćwiczeń z ortografii. Wydawnictwo oferuje ciekawe warsztaty, testy, pomoce naukowe. Można wziąc udział w programie Wielki Sprawdzian - wyniki opracowują i porównują w skali krajowej. Teraz będzie toczyła sie walka między wydawnictwami, ale ja zostaję przy swoim wydawnictwie. Zawsze można kazdemu podręcznikowi coś zarzucić, jesli mi coś nie odpowiada modyfikuję temat i "robię po swojemu".
  Język polski
  "Daję słowo" wydawnictwa Nowa Era Jestem zadowolona z podręczników tego wydawnictwa. Niestety, nie ma wersji do nowej podstawy programowej. Wydawnictwo proponuje nowe: "Teraz polski" oraz "Słowa na start!" Z tych ostatnich korzystałam kilka lat temu, jednak nie spełniły oczekiwań.
  Język polski
  jutro pójdę w świat WSiP Dla mnie w tych podręcznikach brakuje zestawów ćwiczeń, np. do powtórki albo utrwalenia wiadomości lub przygotowujące do sprawdzianu. Trochę urozmaiciłabym ćwiczenia gramatyczne, bo są nudne. Poza tym ksiażki pomocnicze dla nauczycieli w porządku, bo nawet jak ci braknie pomysłu na lekcję możesz skorzystać z gotowych scenariuszy do danej lekcji. Ja też muszę wybrać podręczniki i nie wiem, czy zostać przy WSiP czy przejść na GWO> A Ty z czego obecnie uczysz?
  Język polski
  GWO Dobra podbudowa metodyczna. Nowe podręczniki mają ciekawa formę graficzną. Świetna jest książka dla nauczyciela.
  Język polski
  "Jutro pójdę w świat" WSiP
  WSiP: Lubię tradycyjne podręczniki, które zawierają w sobie nie tylko wypisy, ale także propozycje ćwiczeń i zadań do konkretnych tekstów. A takie właśnie są książki WSiP. Niewątpliwą ich zaletą jest też to, że znajdują się w nich ponadto wiadomości z ortografii i gramatyki.
  Język polski
  "Jutro pójdę w świat" WSiP Mało ciekawy dobór tekstów co jest olbrzymim minusem!
  Język polski
  Między nami Moim zdaniem REWELACJA!!! Wiele pomysłów na ćwiczenia w czasie lekcji i gotowych scenariuszy, płyty z nagranymi tekstami, gry dydaktyczne do lektur i gramatyki, podręcznik w wersji dla nauczyciela i wspaniała współpraca wydawnictwa z nauczycielem. Podręczniki są ciekawe, bogato ilustrowane atrakcyjne dla ucznia uzupełnione o bogaty w ćwiczenia gramatyczne i ortograficzne zeszyt ćwiczeń, który moi uczniowie uwielbiają!
  Jest to trzecie wydawnictwo "testowane przeze mnie i jak do tej pory nie znalazłam niczego lepszego! POLECAM
  Język polski
  WSiP Czarowanie słowem'' Brak odpowiedniej oprawy metodycznej dla nauczyciela, jakichkolwiek rozwiązań oraz przykładowych typów lekcji. Kompletny brak współpracy z przedstawicielami wydawnictwa.
  Język polski historia Jutro pójdę w świat Zdecydowanie polecam
  Język polski
  Uczę na podręcznikach wydawnictwa gwo. Ogólnie podręczniki są dobre. Jedak najbardziej nie podoba mi się książka w klasie 6, uważam,że teksty są dobrane średnio do uczniów tej klasy, nie są również przystosowane do powtórki uczniów przed sprawdzianem szóstej klasy. Podoba mi się jednak nowa książka do czwartej klasy, która ma funkcjonować od września. GWO idzie w dobrą stronę, więc może warto czekać na kolejne pozycje do klas 5 i i 6. :)
  Język polski Historia Gdańskie Wydawnictwo Naukowe "Między nami" dla klas 4-6 z języka polskiego. Świetne podręczniki, ciekawe tematy i zagadnienia, dobra oprawa metodyczna. Bardzo dobry zeszyt ćwiczeń, z podziałem na formy wypowiedzi, ortografię gramatykę, czytanie ze zrozumieniem. Bogactwo ćwiczeń. Polecam
  Język polski historia i społeczeństwo Witam, uczę z podręczników WSiP - język polski-Jutro pójdę w świat, historia - Nowa Era Dzień dobry historio! Uważam, że podręczniki są ciekawie opracowane. Najważniejsze informacje są wyeksponowane. Wprowadzono ciekawostki, podsumowania wiadomości z poszczególnych działów. Duży plus dla wydawnictwa WSiP, ponieważ dostępne są także oprogramowania do tablic multimedialnych, które są ciekawym uzupełnieniem do lekcji.
  Kształcenie zintegrowane
  MAC EDUKACJA oto ja bardzo dobry pakiet -polecam wszystkim
  Kształcenie zintegrowane
  Nowe już w szkole Matematyka na marnym poziomie, zajęcia zintegrowane nudne i ciągle w jednym temacie.
  Kształcenie zintegrowane
  Raz dwa trzy teraz my wydawnictwa nowa era podręczniki bardzo fajnie i przystepnie napisane. Mam tylko problem z materiałami dla nauczycieli. Ja uczę w malutkiej prywatnej szkółce. U nas każdy nauczyciel decyduje sam z jakich podręczników będzie korzystał. I niestety mam problem z dostaniem materiałów dla nauczycieli. Głównie chodzi mi o sprawdziany, kartkówki, materiał powtórzeniowy. Muszę wymyślać je sama a byłoby łatwiej gdybym takie materiały miała.
  Kształcenie zintegrowane
  Nowe Już w Szkole wydawnictwa Nowa Era Podręcznik podobał mi się, dlatego go wybrałam. Miałam w pierwszej klasie uczyć dzieci, które miałam w tzw. klasie "zero". Ponieważ już je znałam i przez cały ubiegły rok pracowałam na Nowej Erze więc uznałam że nie ma sensu zmiany wydawnictwa, tym bardziej, że dzieci które uczyłam znały 22 litery. Jest to podręcznik który nadaje się tylko dla dzieci znających już litery lub bardzo zdolnych, ponieważ wprowadzanie liter na jego bazie trwa 5 miesięcy, czyli dość szybko. Do podręcznika dołączone są super scenariusze w których rozpisany jest cały trzyletni cykl nauki a do tego każdy tydzień osobno. Wszystko dostępne jest również w wersji elektronicznej na płycie dołączonej do pierwszego przewodnika i na stronie internetowej. W scenariuszach można także zobaczyć jak wyglądają karty pracy do danego tematu, gdyż są one tam zamieszczone. Jak dla mnie to polecam ale tylko dla takich dzieci jak pisałam wyżej.
  Kształcenie zintegrowane
  Raz Dwa Trzy Teraz My Dość czytelne, trochę błędów, dosyć dobre materiały pomocnicze,
  Kształcenie zintegrowane
  JUKA-GRAJ W KOLORY ZBYT DUŻY ZAKRES MATERIAŁU, GONITWA, ŻEBY ZDĄŻYĆ.
  Kształcenie zintegrowane
  " Razem w szkole" WSiP
  Podręcznki nie jst zbyt ciekawy jest wg mnie przeciętny . Nie ma dużego wparcia dla nauczyciela . Ja narazie nie mogę zmienić , ale też będę zmieniała.
  Kształcenie zintegrowane
  WSiP, Razem w szkole Jestem bardzo zadowolona zarówno z książek, z pomocy, jak i z obudowy metodycznej.
  Kształcenie zintegrowane logopedia, Razem w szkole Pierwsza klasa potraktowana jest jak stara zerówka, w drugiej następuje zbyt wielkie przyspieszenie w porównaniu z pierwszą,
  Jest mało treści matematycznych, matematyka jest zbyt łatwa nawet dla 6-latków, dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 to za mało dla tej grupy wiekowej. Konieczność dokupienia dodatkowej czytanki jest dodatkowym kosztem dla rodziców ponieważ przy wprowadzeniu liter nie ma tekstów do czytania w podręczniku.
  Książki nie są złe ale mają pewne braki, dodatkowym plusem jest dobra nadbudowa dla nauczyciela, to wydawnictwo wyjątkowo dba o swoich klientów

  Kształcenie zintegrowane informatyka Już w szkole Nowa Era Uważam, że są dobrze opracowane. Nie będę zmieniała pakietu.
  Bardzo dobrze opracowane są materiały dla nauczyciela i proponowana dokumentacja szkolna z oceną opisową. Czekam na dziennik elektroniczny, który ma generować opisówkę z ocen cząstkowych.
  Kształcenie zintegrowane edukacja wczesnoszkolna Wydawnictwo mac klasy I-III Odkrywam siebie Podręczniki do klasy I zawierają małą ilość informacji. w zasadzie są zgodne z podstawą programowa do klasy I, ale w II klasie nagle dzieci otrzymują długie teksty i masę pisania. Brakowało mi ćwiczeń w klasie I dla dzieci zdolnych.II klasa fajnie zrobiona jeśli podgoni się z dziećmi umiejętność czytania i pisania dłuższych wypowiedzi. Klasa III dużo treści wsadzonych na siłę. Bezdomność, Bieda itp.dużo tekstów trochę abstrakcyjnych, zmuszają dzieci do dziwnego wnioskowania ,na bazie jeszcze niewielkich doświadczeń. Fajnie zrobiona matematyka, korelacja treści i stopniowanie trudności. Jak w każdym zestawie jest i coś fajnego: więc dobrze zrobiona obudowa, ciekawe pomoce, które się dostaje bez względu na ilość dzieci, i to że zostaje kilka dni do dyspozycji nauczyciela. Czyli jest zaplanowany ale nieobowiązkowy blok zajęć. Można w tym czasie zrobić wiele fajnych rzeczy, inspirujące do tworzenia . Oczywiści jeśli ma się na to ochotę.
  Kształcenie zintegrowane
  WSIP - ,,RAZEM W SZKOLE' Bardzo dobrze mi się pracuje na tych podręcznikach. Jest pełna obudowa dla nauczyciela. Wydawnictwo organizuje spotkania. polecam
  Kształcenie zintegrowane informatyka Obecnie uczę Razem w szkole wydawnictwo WSiP Jestem zadowolona z tych podręczników, brakuje mi tylko dodatkowych zeszytów z j.polskiego i matematyki, które były do zestawu Wesoła Szkoła.
  Mam zdolny i wymagający zespół klasowy, dużo muszę kserować i przygotowywać dodatkowe materiały. Od września będę miała pierwszą klasę, gdzie znajda się również dzieci sześcioletnie. W dalszym ciągu będę pracowała na podręcznikach "Nowe razem w szkole". Bardzo dobrze opracowane są przewodniki metodyczne. Polecam WSiP i "Nowe Razem w Szkole"
  Kształcenie zintegrowane
  Uczę z podręczników: "Razem w szkole" Klasa 3 Wydawnictwa WSiP. Nie ma idealnych podręczników. W każdej książce można znaleźć jakieś plusy i minusy. Generalnie jestem zadowolona. Uczę na nich już trzeci rok. W pierwszej klasie były dla moich dzieci zbyt łatwe. Tłumaczę to tym, że miałam tylko dwóch sześciolatków i same siedmiolatki. Dzieci przyszły dobrze przygotowane, więc przygotowywałam im dodatkowe zadania. W drugiej klasie książki są przeładowane treściami gramatyczno - ortograficznymi, trzeba gonić z programem, i tak jest do półrocza klasy trzeciej. Od półrocza "luz", tzn. mniej treści w podręcznikach i to lubię. Mam czas na dyktanda, czytania ze zrozumieniem, prace pisemne itp.To są moje odczucia, ale dużo zależy również od zespołu klasowego. Pozdrawiam!
  Kształcenie zintegrowane wych. fizyczne RAZEM W SZKOLE wyd. WSiP Akurat te podręczniki są dobre, chociaż wg uczniów za dużo ćwiczeń jest naprowadzających na właściwe wykonanie.
  Kształcenie zintegrowane
  Razem w Szkole WSiP Są nie złe . ale juz czas najwyższy zmienić ucze na nich około 20 lat tera z przechodzę na Elementarz XXI wieku z Nowej Ery zobaczy, podoba mi się pod względem merytorycznym i nie tylko , wiadomo nie ma doskonałych podreczników, ale czas na zmiany - pozdrawiam
  Kształcenie zintegrowane język rosyjski Razem w szkole WSiP Pracuję 3 rok korzystając z tych podręczników. W klasie 3 od 2 semestru jest podział na poszczególne edukacje, ale niewiele materiału, więcej trzeba przygotowywać samodzielnie. Podręczniki do klasy1 i 2 podobały mi się bardziej. Zawierały więcej różnorodnych ćwiczeń zarówno dla uczniów zdolnych jak i tych, którzy radzą sobie słabiej
  Kształcenie zintegrowane technika "Razem w szkole" wydawnictwa WSIP, w klasie II obecnie. Bardzo mało tekstów do ćwiczenia czytania w czasie wprowadzanie liter, mnóstwo podobnych ćwiczeń, które nie uczą myślenia- pozaznaczane kolorami, wyrazy w ramce napisane w takiej kolejności, w jakiej mają być zapisane w zdaniach, itp. Matematyka potraktowana po macoszemu- żadna partia materiału dostatecznie nie utrwalona, schematyczne zadania tekstowe.
  Ogólnie, jeśli ktoś sobie wymyślił np, rozsypankę wyrazową, to przez 4 kolejne dni są rozsypanki, potem znowu puzzle, w ciągu 3- 4 dni wyrazy z różnymi trudnościami ortograficznymi,. a potem, przez tydzień ani jednego...
  Nie jestem zadowolona z tych podręczników. Myślę, że więcej ich nie wybiorę.
  Kształcenie zintegrowane
  "Nowe już w szkole"-Nowa Era Kazdy podręcznik ma swoje słabsze i lepsze strony. Nasze sa dobre, jednak matematyka wg mnie jest zbyt prosta.
  Kształcenie zintegrowane język angielski "Razem w szkole" WSiP Są bardzo dobre, duża różnorodność zadań, na wielu poziomach, atrakcyjne dla uczniów i dla mnie
  Kształcenie zintegrowane Kształcene zintegrowane MAC Nasza klasa Podręczniki są słabo dopracowane i posiadają błędy.
  Kształcenie zintegrowane przyroda Ja uczę z podręczników WSiP " Razem w szkole" oraz przyrody z Nowej Ery - " Mój świat". Podręczniki spełniają moje oczekiwania i sa ciekawe, interesujące i odpowiednie do poziomu moich uczniów.
  Kształcenie zintegrowane przyroda Ja uczę z podręczników WSiP " Razem w szkole" oraz przyrody z Nowej Ery - " Mój świat". Podręczniki spełniają moje oczekiwania i sa ciekawe, interesujące i odpowiednie do poziomu moich uczniów.
  Kształcenie zintegrowane historia Gra w kolory wyd. JUKA. klasa 2
  My i historia. Historia i społeczeństwo wyd. PWN klasy 4-6
  Praktycznie od początku istnienia tegoż wydawnictwa /JUKA/ pracuję na ich podręcznikach. Według mnie są dość ambitne, pozwalają na większą samodzielność i aktywność uczniów, poza tym dodatkowe podręczniki dostosowane do danej klasy, zarówno o podwyższonym stopniu trudności jak też dostosowane do prowadzenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Jednocześnie pragnę dodać, że nie są idealne, gdyż zmieniają się dzieci i realia są bardzo różne i często trzeba szukać właściwych rozwiązań sięgając do innych pozycji, własnego dorobku i doświadczania oraz intuicji i oczekiwań rodziców.
  Podręczniki do historii zmieniam na wydawnictwo WSiP.
  Kształcenie zintegrowane Oddział przedszkolny "Już w szkole" Książki są super,litery i liczby dzieci poznają już we wrześniu (a nie pod koniec października...!)-krótko mówiąc program spełnia moje (i na pewno także dzieci) oczekiwania.Polecam.
  Kształcenie zintegrowane matematyka, informatyka Wesoła Szkoła i Przyjaciele - klasa 1 szkoła podstawowa Infantylne teksty, ilustracje (często rodem z rosyjskich skazek), zadania (oderwane od życia).
  Z licznymi błędami, bardzo nierówny poziom - polecenia do zadań w zeszytach ćwiczeń przerastające możliwości nie tylko pierwszoklasisty - moje koleżanki nie korzystają z tych zeszytów. Wiele zadań opiera się na niewprowadzonych dla uczniów literach.
  Podręcznik, Karty Pracy i Zeszyt ćwiczeń mają podobne okładki. Dzieci ciągle się mylą szukając właściwej części.
  Rodzice mają bardzo złe zdanie na temat tych podręczników.
  Nie wspomnę o "wyskakujących" w czasie lekcji brakach w ćwiczeniach, w związku z tym biegam i kseruję.

  Mam wrażenie, że wydawnictwo nastawiło się na zysk.
  Brrrr...
  Kształcenie zintegrowane
  "Wesoła szkoła i przyjaciele" Podręczniki podobają mi się i narazie nie zamierzam ich zmieniać
  Kształcenie zintegrowane
  WSIP - RAZEM W SZKOLE PODRĘCZNIKI SĄ KOLOROWE I PIĘKNIE ILUSTROWANE, MAJĄ CIEKAWE CZYTANKI. PROBLEM POLEGA NA TYM, ŻE ZBYT PÓŹNO POJAWIŁY SIĘ TEKSTY DO CZYTANIA. POZA TYM ZADAŃ JEST BARDZO DUŻO I SĄ BARDZO ŁATWE. NIE IDZIE TO W PARZE ZE SPRAWDZIANAMI UKŁADANYMI PRZEZ NP. OK ORAZ Z PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ. JEST JUŻ POŁOWA MARCA , A JA LICZĘ W KLASIE III W ZAKRESIE 100.W KLASIE IV NIKT NIE BĘDZIE SIĘ Z DZIEĆMI BAWIŁ TYKO BĘDZIE OCZEKIWAŁ KONKRETNYCH WIADOMOŚCI I UMIEJĘTNOŚCI. NIE PODOBA MI SIĘ TAKŻE FAKT, IŻ DZIECI SŁOWA PIOSENEK MAJĄ DOPIERO WYDRUKOWANE W II SEMESTRZE KLASY III I TO NIE WSZYSTKIE. UTRUDNIA TO PRACĘ. MNIEJ MOGĘ ZROBIĆ NA LEKCJI JAK UCZĘ DZIECI PIOSENEK NA PAMIĘĆ, ALBO TRACĘ CZAS NA KOPIOWANIE PIOSENEK, KTÓRE DZIECI CZĘSTO GUBIĄ,POZA TYM NIE MA W PRZEWODNIKU DLA NAUCZYCIELA CIEKAWYCH DODATKOWYCH ZADAŃ ANI DYKTAND. NIE WIEM JAK TERAZ , ALE KIEDYŚ PRACOWAŁAM NA WYDAWNICTWIE MAC I BYŁAM ZADOWOLONA, CHYBA DO NIEGO WRÓCĘ, ALE POCZEKAM NA OPINIĘ INNYCH NAUCZYCIELI, GDYŻ MINĘŁO JUŻ DOBRYCH PARĘ LAT OD TAMTEGO CZASU. MOIM ZDANIEM WSIP JEST PRZEREKLAMOWANY
  Kształcenie zintegrowane
  EDUKACJA POLSKA BEZNADZIEJNE!, UCZĘ DZIECI PONAD 20 LAT, ALE TAK SŁABYCH PODRĘCZNIKÓW JESZCZE NIE MIAŁAM. OD WRZEŚNIA ZMIENIAM NA MAC. WCZEŚNIEJ PRZEZ WIELE LAT PRACOWAŁAM NA WSIP. ICH PODRĘCZNIKI SĄ DOBRE, ALE CHCIAŁAM SPRÓBOWAĆ CZEGOŚ INNEGO.
  POZDRAWIAM - DIANA
  Kształcenie zintegrowane
  Wesoła szkoła i przyjaciele - wydawnictwo WSiPP Podręczniki są bardzo dobre, przeznaczone bardziej dla uczniów przeciętnych, a takich jest przecież większość.
  Kształcenie zintegrowane
  "Odkrywam siebie i świat" Wydawnictwo MAC Dużo tekstów poruszających sprawy ludzi dorosłych iich problemów. Matematyka dość prosta, mało zróżnicowane zadania.Lektury "bardzo"współczesne.
  Kształcenie zintegrowane j.angielskiego Gra w kolory. klasa 1. wydawnictwo JUKA Ciekawy podręcznik. Jednak jak dla mnie zbyt mało ćwiczeń z matematyki, stąd dodatkowe prace kopiowane przeze mnie. Wyjątkowo mało piosenek w klasie 1, w porównaniu z innymi podręcznikami na których pracowałam.
  Kształcenie zintegrowane
  Nowa Era Mało pomocy wizualnych, plansz. Informatyka - wymaga korekty.
  Kształcenie zintegrowane
  Nowa Era Nowe Już w szkole Za trudne dla sześciolatków.
  Kształcenie zintegrowane informatyka Uczę z podręczników WSiP "Razem w szkole" oraz z podręcznika Grażyny Koby wydawnictwo Migra. To jest podręcznik do informatyki. Podręczniki WSiP są całkiem niezłe. Dzieci muszą wykazać się inwencją, pomysłowością, zaangażowaniem. Jest dużo dodatkowych pomysłów, które można wybrać, coś dołożyć lub pominąć. Chociaż nie uniknęli błędów...
  Informatyka jest trochę jak dla moich dzieci za trudna, ale od czego jest nauczyciel - wybiera to co ważne aby zrealizować podstawę.
  Kształcenie zintegrowane
  Nowe juz w szkole wyd. Nowa Era Podreczniki estetyczne, ale.. odczuwamy duzy balagan w trsciach nauczania, porozwlekane bloki tematyczne i powtarzajace sie tresci i na poziomie klasy i pomiedzy klasami, kiedy omawiany jest ten sam blok tematyczny. Dzieci sale krzycza, "ale mysmy to mieli w zeszlym roku!" Dlatego zmieniam na pewno podreczniki!
  Kształcenie zintegrowane edukacja wczesnoszkolna Wesoła szkoła i przyjaciele Dla słabszych uczniów.
  Niestety, zawierają błędy, usterki (jak wszystkie).
  Kształcenie zintegrowane Rewalidacja "Razem w szkole" WSiP Jestem nauczycielką z długim stażem. Wielokrotnie zmieniałam i uczyłam z różnych podreczników. Niegdy nie trafiłam na takie, które byłyby idealne dla każdego dziecka.
  Sądzę, że takich poprostu nie ma. Pakiet, o którym piszę jest dobry, choć dla kilku moich wybitnie zdolnych uczniów korzystam jeszcze z innych źródeł. Warto podkreślić, że dla nauczyciela jest przygotowana bardzo bogata obudowa metodyczna, różne dodatkowe pomoce dydaktyczne, narzędzia badawcze itd. Odsyłam na istronę internetową WSiP-u.
  POZDRAWIAM
  Kształcenie zintegrowane
  wydawnictwo Jukia Gra w kolory byłam zadowolona, gdyż 3 lata temu objęłam klasę 7-latków i zaczęłam uczyć wg nowej podstawy. Z tego powodu wybrałam jak mi się wydawało najtrudniejszy podręcznik. Teraz znów wybór i dlatego zmienię podręcznik. Dzieci po obecnej zerówce moim zdaniem wymagają wolniejszego tempa i czasu na powtórzenie i utrwalenia materiału. zastanawiam się między WSiP i MAC edukacja.
  Matematyka
  GWO DOBRA
  Matematyka
  Matematyka z plusem Sporo teorii, ale mnie brakuje typowych ćwiczeniowych zadań ( a może to brak godzin na zadania tekstowe....)
  Matematyka informatyka "Matematyka krok po kroku" Dobra
  Matematyka informatyka Matematyka krok po kroku - Res Polona Dobra
  Matematyka przyroda Matematyka 2001, WSiP - podręczniki dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej Mam bardzo dobre zdanie o tych podręcznikach. Uczy mi się bardzo dobrze. W Podręcznikach i ćwiczeniach jest wiele zadań o różnej trudności. Ciekawe wstępy do nowych działów i tematów. W ćwiczeniach wiele wycinanek, które pomagają wprowadzać nowe tematy np. wzory na pole wielokątów, siatki graniastosłupów.
  Matematyka
  Od ponad 7 lat ucze z podrecznikow matematyka z plusem GWO. Korzystam z podrecznikow GWO , matematyka z plusem, a wczesniej korzystalam z matematyki 2001 Wsip. Stwierdzam ze bardzo dobrze pracowalao mi sie i pracuje na GWO, jednakze zmieniam poczatek w klasie szostej, gdyz w tym podreczniku od razu z tzw grubej rury ruszaja, a dzieciaki po wakacjach nie pamietaja niektorych rzeczy, wiec zaczynam od konkretnej powtorki by zaczac podrecznik. Do tej pory bylam bardzo zadowolona, nie wiem co bedzie od wrzesnia, gdyz po rozmowach z nauczycielami klas I-III, stwiersdzili oni ze dzieciaki sobie nie poradza, wiec narazie mam dylemat co dalej zrobic, czy zostac przy tych podrecznikach czy szukac innych. Ale do tej pory nie znalazlam lepszych , wiec ....
  Matematyka Fizyka "Matematyka", WSiP (dla szkół uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi) Uczę w szkole specjalnej i uważam, że podręczniki są w ogóle niedostosowane do potrzeb moich uczniów- brakuje w nich pewnego logicznego ciągu, a poziom jest bardzo różny- raz za niski, raz za wysoki. Podręczniki sprawdzają się, jeśli ograniczam się do korzystania z nich, jako źródła pojedynczych kart pracy i mogą być skarbem dla nauczycieli klas I-III.
  Matematyka
  WSIP Matematyka 2001 ale w tym roku zmieniam na Wydawnictwo Klett. Klett wydaje podręcznik do kl 4 SP. Brałam udział w jego recenzowaniu i uważam go jako stworzony dla nauczyciela matematyki. Jest nowoczesny w formie i treści. Dodatki pozwalają pracować z kredą i tablica interaktywną. Pomoce dla nauczyciela są tak przygotowane, że prowadzenie lekcji to sama przyjemność. Polecam go dla wszystkich.
  Matematyka chemia gdańskie wydawnictwo oświatowe "Matematyka z plusem" bardzo dobra , zadania w podręczniku i zeszytach ćwiczeń o bardzo różnym syopniu trudności. Wszystkie tematy w podręczniku rozpoczynają się od informacji teoretycznych i zawierają dużą ilość przykładów
  Matematyka chemia gdańskie wydawnictwo oświatowe "Matematyka z plusem" bardzo dobra , zadania w podręczniku i zeszytach ćwiczeń o bardzo różnym stopniu trudności. Wszystkie tematy w podręczniku rozpoczynają się od informacji teoretycznych i zawierają dużą ilość przykładów
  Matematyka
  Uczę z podręczników GWO Jestem z nich zadowolona, ciekawy dobór ćwiczeń i zadań. Podoba mi się również sposób stopniowania trudności zadań.
  Matematyka technika, informatyka "Matematyka wokół nas"-Wsip Dla moich uczniów sprawdza się bez zarzutu
  Matematyka informatyka Ja uczę matematyki z podręczników GWO" Matematyka z plusem"
  www.gwo.pl
  Jestem zadowolona. Jest bardzo bogata oferta dodatkowa do podręczników. Mam na myśli :
  1. Interaktywna gra "Matlandia" dla klasy IV i V
  2. Projekt "Lepsza szkoła" w trzech sesjach mogę porównać wyniki moich uczniów z całej Polski
  3. Karty pracy dla kl.VI z zadaniami powtórkowymi do testy kompetencji
  Matematyka
  M+ GWO Dużo ćwiczeń, ale nie ma prostych zadań dla dzieci z opinia o dostosowaniu wymagań. Są tez dodatkowe materiały na stronie "Sesje z plusem", sprawdziany i zadania klasowe w kompozytorze klasówek. Interaktywne zadania w programie Gim PLus ale jest płatny.
  Matematyka
  "I ty zostaniesz Pitagorasem"
  Wydawnictwo Adam
  Dzięki tym podręcznikom można wyćwiczyć wykonywanie obliczeń pamięciowych i pisemnych. Nie pomagają one jednak w przygotowaniu uczniów do sprawdzianu. Nie mają również metodycznej obudowy elektronicznej.
  Matematyka
  Jestem nauczycielem matematyki i obecnie uczę z podręczników wydawnictwa Adam "Moge zostac Pitagorasem" - jak sami Państwo mogą wywniskowac sa to starej daty książki i niestety nie spełaniaja swojej funkcji w obecnym trybie nauki. Niestety nie miałam mozliwosci zmiany tych podreczników mimo wielokrotnych wskazań ku temu u Dyrektora - niestety musiałam poczekac aż do tej zmiany w podstawie by móc cos zmienic. Pracuje na starym wydaniu podreczników z tego wydawnictwa wiec moja opinia niestety nie będzie przydatna bo chyba wszyscy już zapomnieli o tych ksiażkach :))
  Matematyka
  Matematyka wokół nas Do tej pory uważałam, że podręczniki są dobrze przygotowane. Dożo ćwiczeń i zadań o różnym stopniu trudności - duży wybór zarówno w podręczniku jak i w zeszytach ćwiczeń. Po każdym dziale w podręczniku zestaw zadań utrwalających i test - sprawdź siebie.
  W tej chwili rozważam zmianę podręczników na GWO "Matematyka z plusem" - słyszałam od innych, byłam na konferencji oraz przejrzałam podręcznik (nowy do klasy IV) - wydaje się być też dobry.
  Matematyka informatyka Matematyka 2001 WSiP Dobre, ale dla uczniów zdolnych, nie podobają mi sie zeszyty ćwiczeń, ale widziałam już nową propozycje ze zmianami, sa lepsze. Nie ma rozwiązań do zadań z tyłu podręcznika (oprócz zadań powtórkowych i sprawdz sam siebie). Brak przykładowych rozwiazań zadań . Fajne sa tematyczne czytanki, i dość ciekawe zadania, gry, zagadki itp, korystają juz z tego inne wydawnictwa
  Matematyka
  wydawnictwo Pazdro (Szkoła Średnia) Nie jestem do końca zadowolona. Uważam, że nie wszystkie tematy i ich opracowania dostosowane są do nowej podstawy programowej. Ponadto to wydawnictwo nie oferuje żadnych dodatkowych pomocy naukowych.
  Matematyka chemia WSiP oraz OPERON bardzo dobre obydwa wydawnictwa
  Matematyka
  Matematyka z Plusem GWO Mało zadań otwartych. Zagadnienia traktowane są schematycznie, nie pobudzają uczniów do myślenia. Mam zamiar od wrzesnia zmienić podręcznik.
  Matematyka technika Wsip,matematyka wokół nas Jestem średnio zadowolona i dlatego zmieniam podręczniki.Choćmuszę przynać,że i tak ten cykl był lepszy niż,, Matematyka 2001".Myślę o wydawnictwie Klett,które przedstawiło dość bogatą w obudowę i interesujacą ofertę.
  Matematyka
  matematyka z plusem GWO jestem zadowolona z tego podręcznika, dodatkowo ma zbiór zadań, ćwiczenia też są ok ale ja już nie korzystam z nich, chyba że im kseruje.
  Matematyka informatyka "Matematyka wokół nas" - WSiP W podręczniku tym dobrze opisane są wszystkie zagadnienia. Ładna i czytelna szata graficzna, przyjazna uczniom. Duża ilość zadań o różnym stopniu trudności.
  Matematyka Informatyka Nowa Era Matematyka
  Operon Informatyka oraz Matematyka do matury
  Bardzo sobie chwale to wydawnictwo, do podreczników dołączona jest plytka którą polecam i wykorzystuje na lekcji.
  Do kazdego tematu sa przykłady opisane krok po kroku co i jak zostało zrobione.
  Matematyka
  pazdro za trudne jak dla moich uczniów
  Matematyka technika Matematyka z plusem GWO, TECHNIKA Łabeckiego Nowa Era Dobre podręczniki ,solidna obudowa.
  Matematyka technika WSiP Matematyka 2001 Są dla średniej grupy uczniów, jeśli klasa jest ambitna trzeba szukać pomocy w zbiorze zadań
  Matematyka informatyka i zajęcia komputerowe Wcześniej uczyłam z podręczników do matematyki z wydawnictwa RES POLONA. Z wielkimi obawami wybrałam Matematykę wokół nas wyd. WSiP, koleżanki pracowały na Matematyce 2001. Przepracowałam już cały cykl, od klasy IV do VI i jestem zadowolona. Duża ilość zadań o różnym stopniu trudności, zadania zamknięte i otwarte. Podręczniki i ćwiczenia zawierają zadania, które pozwalają przygotować do sprawdzianu zewnętrznego.
  Muzyka Plastyka Operon Muzyka 4-6
  Operon Plastyka 4-6
  Bardzo dobre podręczniki.
  Nauczyciel organizuje lekcje według własnego uznania, wybór tematów należy do nauczyciela można wprowadzać innowacje.
  Przyroda Informatyka Nowa Era "Mój Świat" Kolorowe, zawierają treści wystarczające dla przyswojenia wiedzy i umiejętności przez uczniów. napisane są przyjaznym językiem. zeszyt ćwiczeń skorelowany z podręcznikiem.
  Przyroda
  Tajemnice przyrody Nowa Era Podręcznik zawiera tylko podstawę programową, układ spiralny treści jest koszmarem i wielkim nieporozumieniem. Podręcznik prymitywny, ale obudowa dla nauczyciela dobra
  Przyroda wychowanie fizyczne, WDŻwR Nowa Era - Przyroda Wydawnictwo przygotowało dużo materiałów dodatkowych dla nauczycieli - karty pracy, doświadczenia, scenariusze, plany pracy, sprawdziany wiadomości. Wybrane zagadnienia realizowane są w klasie IV, rozwinięte w klasie V oraz VI. Podręcznik napisany języlkiem zrozumiałym dla uczniów, a zeszyt ćwiczeń pomaga utrwalić wiedzę z lekcji oraz podręcznika.
  Praca z podręcznikiem nie jest dla mnie całkowicie satysfakcjonująca, więc tematy uzupełniam o dodatkowe materiały. W podręczniku brakuje tabel, schematów, map myślowych. Elementem najbardziej brakującym w podręczniku są infografiki.
  Podręczniki z serii Przyroda wydawnictwa Nowa Era są dobrym narzędziem pracy, warto zainteresować się nimi.
  Katarzyna
  Przyroda matematyka Mój świat Nowa Era
  Matematyka wokół nas WSiP
  Podręcznik do matematyki okey, a przyrodę zmienię na inny.
  Przyroda
  Nowa Era "Tajemnice przyrody" Jestem zadowolona z podręczników i ćwiczeń. Uczniów zaciekawiają teksty i fotografie.
  Pomocne są również dodatki dla nauczyciela np. płyta z rozkładem, sprawdzianami. Dobrze współpracuje się z przedstawicielami wydawnictwa.
  Od września również kontynuuję podręcznik Nowej Ery.
  Przyroda
  Uczę z podręczników Nowej Ery i raczej przy tych podręcznikach zostanę. Za dużo tekstu pisanego.
  Przyroda techniki Wydawnictwo ABC - przyroda. Katastrofa
  Przyroda
  Obecnie uczę na bazie podręczników wydawnictwa "Operon" pt. "Przyroda" (wydanie nowe, fioletowe). Obiecali duże zaplecze pomocy, ale do tej pory (3 rok pracy) filmów się nie doczekałam, nie ma też sprawdzianów, scenariusze są tylko do wybranych tematów, dużo rzeczy trzeba samemu robić. Przymierzam się do podręczników WSIPu lub KLETu (zostałam zaproszona na konferencję promującą te podtęczniki).
  Przyroda wychowanie przedszkolne Witam, uczę z podręcznika "Przyrodo witaj" WSiP-u, Nie do końca jestem zadowolona. Nie ma w tej serii wszystkich treści. Oglądałam już nową wersje tego podręcznika i też nie za bardzo.Natomiast oglądałam propozycję nowego podręcznika Przyroda z klasą, tego wydawnictwa i ten zdecydowanie podoba mi się bardziej. Chyba zdecyduję się na tę serie.
  W.O.S. historia wsip i operon nie ma jednego dobrego podręcznika. Trzeba korzystać z różnych wydawnictw
   
 • Dodaj Twój komentarz:  Czy chcesz otrzymywać od nas maile z darmowymi materiałami?

 • Podaj swój e-mail, żeby dostawać materiały dla nauczycieli z Oskwarek.pl
 • Odbierz maila potwierdzającego i kliknij na link potwierdzający.


  Zgadzam się z Polityką Prywatności
 • Ostatnia modyfikacja ( 16 Maj 2012, 22:36 )
  Podręczniki szkolne
  Autor: Jolanta Oskwarek   
  29 Cze 2010, 12:49

  Jako nauczyciel musisz decydować o tym, z których podręczników będą się uczyć Twoi uczniowie. Czasem ta decyzja jest dosyć trudna. Jedne podręczniki podkreślają teorię - inne prezentują praktyczne zastosowanie wiedzy. Jakość podręczników może się również różnić pomiędzy wydawnictwami. W jednym wydawnictwie lepiej dopracowane są podręczniki z przyrody, w innym lepsze są podręczniki z matematyki.

  To ty musisz zdecydować, które podręczniki wybierzesz.

  Jakie wydawnictwa masz obecnie do wyboru?

  Najpopularniejsze wydawnictwa to (wymienione w kolejności przypadkowej):

  Większość tych wydawnictw pozwala założyć konto dla nauczyciela na swoich stronach i bardzo pomagają nauczycielom w wyborze podręcznika. W końcu to w ich interesie.

  Rozpisz sobie za i przeciw, zobacz, na co kładą nacisk podręczniki do Twojego przedmiotu. Musisz również wziąć pod uwagę możliwości finansowe uczniów - czy stać ich na zmianę podręczników.

  Dodaj Twój komentarz:  Czy chcesz otrzymywać od nas maile z darmowymi materiałami?

 • Podaj swój e-mail, żeby dostawać materiały dla nauczycieli z Oskwarek.pl
 • Odbierz maila potwierdzającego i kliknij na link potwierdzający.


  Zgadzam się z Polityką Prywatności
 • Ostatnia modyfikacja ( 16 Lip 2010, 09:53 )


  STRES przed pierwszym zebraniem z rodzicami?
  Zadaj nam pytanie na czacie.

  (prawy dolny róg ekranu)